Spotkania autorskie


 

 • "Od czasu do czasu nie czytam"
  - pod takim hasłem 21 marca 2017 r. odbyło się w auli naszej szkoły spotkanie z panią Barbarą Józefowicz, dyrektor Medyczno – Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle, która wiele lat pracowała w polskiej służbie dyplomatycznej przebywając w Hiszpanii, Meksyku, Argentynie, Kanadzie, Kolumbii, USA, na Kubie. W wolnym czasie z pasją maluje i tworzy witraże.
  W spotkaniu uczestniczyła młodzież z I LO (opieka B. Sokołowska, E. Szaro) w Jaśle oraz uczniowie z Zespołu Szkół Nr 4 w Jaśle (opieka B.Gogosz, A. Tyrpak). Prezentowano wystawę plakatów reklamujacych książki i czytanie, wykonanych przez uczniów wymienionych szkół. Spośród prac pani Barbara Józefowicz wybrała 2 najlepsze. Nagrodzonym: Małgorzacie Bartyzel (I LO) oraz Adrianowi Rzońcy (Zespół Szkół Nr 4) składamy wyrazy uznania! Spotakniu towarzyszyła projekcja filmów nakręconych przez uczniów klasy II E (I LO w Jaśle) rekomendujących wybrane przez nich książki. Za najlepszą filmową recenzję została uznana ta nakręcona przez Martynę Nowak. Gratulujemy!!!
 •  

 • Spotkanie autorskie z poetą Romanem Honetem
  2 października 2015 r. w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie autorskie z poetą Romanem Honetem (w ramach Festiwalu Poezji i Prozy, organizowanego przez MBP). W spotkaniu uczestniczyły klasy 2a, 2e i 3a, a prowadziła je Barbara Sokołowska.
 •  

 • X Jasielski  Festiwal  Literacki i Regionalny

 •          W dniach 21 września 2015 - 6 października 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbywa się jubileuszowy X Jasielski Festiwal Literacki i Regionalny. W ramach tego festiwalu mieliśmy przyjemność gościć w murach naszej szkoły naszego absolwenta dr Piotra Mareckiego (Uniwersytet Jagieloński), który 29 września prowadził wykład "10 rzeczy, których nie wiedzieliście o polskiej literaturze cyfrowej, eksperymentalnej i niekonwencjonalnej".
          Gościem X Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego, organizowanego przez MBP, był Edward Lecheta, były polonista I LO. Spotkanie autorskie odbyło się 29 września w czytelni MBP, a wiersze autora prezentowane były przez uczniów naszej szkoły: Gabrielę Berkowicz, Olgę Wardęgę oraz Daniela Muszańskiego.