J. polski | J. angielski | J. niemiecki | J. francuski | J. łaciński | J. rosyjski | Historia | Matematyka | Fizyka | Geografia  Biologia | Chemia | Informatyka | Wiedza o społeczeństwie | Religia | Inne | Sport | Artyści

Kamil Czyż (2f) i Karolina Więcek (2a) - udział w etapie okręgowym XLV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
  • Ogólnopolski Konkurs "Z poprawną polszczyzną na co dzień"
    Emilia Jarecka (1a) i Aleksandra Jarecka (1f) - udział  w finale konkursu
    Agnieszka Hudyma (1b), Katarzyna Madejczyk (1b), Joanna Kobak (2e) i Karol Róg (2e) - udział w II etapie konkursu
  • Ogólnopolski Konkurs "Z ortografią na co dzień"
    Aleksandra Jarecka (If) zdobyła tytuł laureatki – II miejsce,  Emilia Jarecka (Ia) została  finalistką
  • Potyczki Teatralne o Złotą Leszczynę - I LO w Jaśle
    Nagroda główna, Złota Leszczyna I LO przypadła w udziale klasie III C za spektakl pt. "Skazany na życie"
  • Ogólnopolski Konkurs Literatury Fantasy „Źródła Marzeń –,, Źródła Marzeń - Sources of Dreams” Martyna Jajko (2f) zdobyła 2.,  Justyna Kusiak (1a) – 4 miejsce

• II Wojewódzki Konkurs Recytatorski Literatury Rosyjskiej "Od Dostojewskiego do Jerofiejewa"
    Miłosz Stój
     (1b) - II miejsce.
  • II Dyktando Krośnieńskie - konkurs organizowany przez Wyższą Szkołę Zawodową im. St. Pigonia w Krośnie
    Aleksandra Śliż
     (2c) oraz Emilia Jarecka (1a) - laureatki konkursu
  • Konkurs poetycki - ,,Poszukiwania”
    wyróżnieni: Gabriela Berkowicz (2a), Michał Maczuga (1c), Miłosz Stój (1b).

Przemysław Zabawa (3c) – miejsce VIII
  • Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla uczniów I LO.

• Turniej Debat Oksfordzkich o Puchar Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej
    Bożydar Brewczyński (2a), Bartosz Marekwica (2a)Paweł Mak (1a), Kamil Dziedzic (1d) - udział w etapie centralnym

• XXXI Konkurs Matematyczny im. prof. Jana Marszała
    Kamil Gajewski (1b), Michał Jakubek (1b) i Przemysław Boroń (3b) - wyróżnienie w finale konkursu
    (3b) - III lokata
  • Ogólnopolska Olimpiada "O Diamentowy Indeks AGH"
    (3b), Paweł Maczuga (3b), Tomasz Piech (3b), Ilona Tomkowicz (3b) i Michał Wal (3b) - udział w II etapie (półfinale) olimpiady
  • XVI Podkarpacki Konkurs Matematyczny
    Kamil Gajewski (1b) - laureat konkursu (2. miejsce)
    Daniel Dybaś
    Gabriela Hajduk, Michał Jakubek i Dawid Węgrzyniak - wszyscy z klasy 1b, udział w etapie rejonowym

Geografia

• IX Ogólnopolska Olimpiada "O Diamentowy Indeks AGH"
    Łukasz Buczyński (3b) - laureat II stopnia
    Hubert Kita (3c), Natalia Pec (3f), Patryk Szynal (3b) - udział w II etapie
  • Olimpiada
    Klaudia Łopatkiewicz (2c), Aleksandra Śliż (2c) oraz Weronika Wierzgacz (2c) - udział w etapie okręgowym XLII Olimpiady Geograficznej.

Do góry

Biologia

• XLV Olimpiada Biologiczna
    Agnieszka Woźniacka(
    3c) - udział w etapie okręgowym olimpiady.

Do góry

Chemia

Do góry

Informatyka

• Ogólnopolski Konkurs „Potyczki Młodych Adminów”
    Michał Jakubek, Daniel Dybaś (1b) - XXIII miejsce (drużynowo)

Inne

• Drużyna w składzie: Łukasz Buczyński, Paweł Maczuga i Jakub Stępień (3b) zdobyła III miejsce w konkursie „Roboty walczące” zorganizowanym w ramach projektu „Nowa era informatyki”, który został przeprowadzony na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego 12 września 2015 r.

• Powiatowy Konkurs Ekologiczno-Informatyczny pod hasłem „Przyczyny i skutki zmian klimatycznych”.
    I miejsce w kategorii film zajęły: Emilia Jarecka (1a) i Weronika Świątkowska (1a)
    II miejsce w kategorii plakat - Katarzyna Kozon (1a).

• Interdyscyplinarny Konkurs Wielkanocny (konkurs szkolny)

III miejsce - Szudy Hubert II B
      Zwycięzcy będą reprezentować I LO Jasło w rozgrywkach na szczeblu powiatowym.
    • Powiatowa Licealiada w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców
      Drużyna chłopców w składzie: Jakub Preisner (3b) i Kamil Czajka (3c) zajęła III miejsce, natomiast reprezentacja dziewcząt w składzie: Gabriela Jasiczek (2c), Aleksandra Śliż (2c) oraz Wiktoria Michalik (1e) zajęła I miejsce  i awansowała do etapu rejonowego.
  • Pływanie – dziewczęta
    • Półfinał Wojewódzki Licealiady w pływaniu
      Sztafeta dziewcząt w składzie: Atina Gondek (1a), Olga Wardęga (2d), Paulina Dacyl (3a), Aleksandra Kaźmierczyk (3d), Katarzyna Mastej (3d),  Zuzanna Sikora (3e) zajęła VI miejsce i została sklasyfikowana na 18 miejscu w województwie podkarpackim.
      Sztafeta chłopców w składzie: Andrzej Szaro (1c), Daniel Muszański (2d), Marek Żygłowicz (2e), Wojciech Michalski (3a), Bartosz Krygowski (3b), Kamil Wasilewski (3c) również zajęła  VI miejsce i uplasowała się na 25 miejscu w województwie.

Nowak Gabrysia
      (3d), Węgrzyniak Dawid (1b), Mikrut Piotr kl. II C i Brewczyński Bożydar (2a) - zajęła II miejsce, uzyskując możliwość gry w finale wojewódzkim.
  • Puchar Króla 2016
    Drużyna I LO Jasło - II miejsce
    W klasyfikacji indywidualnej zawodnicy reprezentujący I LO Jasło zajęli następujące lokaty w swoich kategoriach:
    1. miejsce – Kamil Lewicki (2d), Andrzej Szaro (1c)
    2. miejsce – Mariola Kardaś (1e), Kamil Wasilewski (3c), Marta Wolska (nauczyciel wf)
    3. miejsce – Bartosz Krygowski (3b), Piotr Głowaty (3d)
    4. miejsce - Paulina Turek (2e)
    5. miejsce - Olga Wardęga (2d)

Do góry

Artyści

• Chór SOLI DEO
    • XXV Myślenicki Festiwal Pieśni Chóralnej - „Kolędy i Pastorałki" - w kategorii "Chóry z towarzyszeniem instrumentu lub zespołu instrumentalnego" - chór SOLI DEO zdobył 3. miejsce.
    • III Rzeszowski Festiwal Kolęd i Pastorałek - za wykonane utwory chór SOLI DEO zdobył I miejsce w kategorii chórów dziecięco-młodzieżowych. Ponadto nieoficjalnego jury Festiwalu poznało chórowi Soli Deo nagrodę Grand Prix.