Osiągnięcia naszych uczniów w roku 2014/2015
J. polski | J. angielski | J. niemiecki | J. francuski | J. łaciński | J. rosyjski | Historia | Matematyka | Fizyka | Geografia Biologia | Chemia | Informatyka | Wiedza o społeczeństwie | Religia | Inne | Sport | Artyści
- Olimpiada
Do etapu okręgowego XLV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego zakwalifikowały się: Angelika Bezak (2f), Aleksandra Brągiel (2c), Anita Czechowicz (2d), Natalia Jarecka (2a), Dominika Marekwica (3d), Karolina Więcek (1a).
- Ogólnopolski Konkurs "Z poprawną polszczyzną na co dzień"
Aleksandra Śliż (1c) - została zakwalifikowana do etapu finałowego konkursu
Paulina Berkowicz (1f), Aleksandra Brągiel (2c), Aleksandra Gonera (2c), Aleksandra Pietraszek (2e), Aneta Cygan (2e), Mateusz Skała (2c), Aleksandra Nawracaj (3b), Alicja Łaba (3c), Edyta Stodolak (3c), Justyna Bąk (3c), Karolina Jasiewicz (3c), Magdalena Grzych (3c), Martyna Strojek (3c) - udział w drugim etapie konkursu.
- XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski "Sensowne twory słowne"
Mateusz Żyra (1b) - laureat konkursu
Anna Turek (2c) - wyróżnienie.
- XVIII Ogólnopolski Przegląd Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA 2014
Katarzyna Krzyżak (3a), Aleksandra Nawracaj (3b) i Anna Wędrychowicz (3d) - uzyskały tytuł laureata konkursu, ich zostały opublikowane w antologii pokonkursowej.
- Konkurs literacki o Laur Poetycki I LO
Izabela Filip - uzyskała Laur Poetycki
Olga Wardęga i Hubert Syzdek - II miejsce
Aleksandra Brągiel, Katarzyna Krzyżak, Anna Wędrychowicz, Karolina Więcek - wyróżnienie
- Dyktando Krośnieńskie - WSZ im. St. Pigonia w Krośnie
Edyta Stodolak (3c) - laureatka konkursu
- Potyczki Teatralne o Złotą Leszczynę - I LO w Jaśle
Nagrody przyznano w następujących kategoriach:
najlepsza rola kobieca - Ilona Tomkowicz (2b)
najlepsza rola męska - Wojciech Hałucha (2b)
rola drugoplanowa - Grzegorz Paryś (2c)
nagrodę specjalną otrzymała Aleksandra Misiura (1c)
W tym roku za najlepszy spektakl uznano przedstawienie przygotowane przez klasę IIC pt. "Bajka bez tytułu "
- Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych - I LO w Jaśle
Miłosz Delikat (3f) - I miejsce
Wiktor Boczkowski (3a) - II miejsce
Patryk Szynal (3b) - III miejsce
- Konkurs Języka Angielskiego organizowany przez PWSZ w Krośnie
Wojciech Dubiel (3b), Mateusz Kuznecki (3b), Edyta Stodolak (3c) - finaliści konkursu
- Olimpiada
Joanna Lis (3a) - finalistka XXXVIII Olimpiady Języka Niemieckiego
Jakub Stępień (2b) - udział w etapie okręgowym olimpiady
- II Międzyszkolny Konkurs Języka Francuskiego organizowany przez II LO w Krośnie, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Krosna
Justyna Halko (3a) - III miejsce
- XXVIII Konkurs Matematyczny im. prof. Jana Marszała
Łukasz Buczyński (2b), Paweł Maczuga (2b), Hubert Syzdek (3f) - udział w finale konkursu
- XIII Jasielski Konkurs Matematyczny im. Hugona Steinhausa
Miłosz Delikat (3f), Delikat Hubert Syzdek (3f) - laureaci konkursu
- Ogólnopolska Olimpiada "O Diamentowy Indeks AGH"
Daniel Stefanik (3b) - laureat III stopnia olimpiady
Wojciech Dubiel (3b), Michał Lechowski (3b) - udział w II etapie olimpiady
- Powszechny Internetowy Konkurs dla Uczniów Szkół Średnich - Matematyka
Daniel Stefanik (3b) - zakwalifikowany do finału konkursu
- XV Podkarpacki Konkurs Matematyczny
Ilona Tomkowicz (2b) i Przemysław Boroń (2b) - udział w etapie rejonowym
- Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny
Przemysław Boroń (2b) - uzyskał "bardzo dobry" wynik
- Ogólnopolska Olimpiada "O Diamentowy Indeks AGH"
Wojciech Dubiel (3b) - laureat III stopnia olimpiady
- Olimpiada
Wojciech Dubiel (3b) - laureat (V miejsce w Polsce) LXIV Olimpiady Fizycznej
- Ogólnopolska Olimpiada "O Diamentowy Indeks AGH"
Łukasz Buczyński (2b), Edyta Stodolak (3c), Magdalena Stój (3c), Łukasz Zoła (3c) - udział w II etapie olimpiady
- Olimpiada
Łukasz Buczyński (2b), Hubert Kita (2c), Edyta Stodolak (3c) oraz Kamil Wasilewski (2c) - udział w etapie okręgowym XLI Olimpiady Geograficznej.
- Powiatowy Konkurs Ekologiczno-Chemiczny dla uczniów klas III szkół ponadgimnazjalnych
Hubert Syzdek (3f) - I miejsce
Miłosz Delikat (3f) - II miejsce
Alicja Świątek (3f) - III miejsce
- Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
Michał Wojnarowicz (3d) - udział w etapie okręgowym
Jakub Marek (3a) - zakwalifikowany do etapu okręgowego
- Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie
Katarzyna Krzyżak, Sandra Bożek, Karolina Łaba, Monika Mickiewicz, Ewelina Chochołek, Sabina Kużniarska, Kamila Szczepanik, Aleksandra Gondek i Patrycja Ziemska (3a) - udział w etapie okręgowym
- XXV Olimpiada Teologii Katolickiej
Sandra Bożek (3a) i Aleksandra Śliż (1c) - udział w etapie diecezjalnym
- Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Wanat Aleksandra (1f), Rolak Anna (1d), Gałuszka Zuzanna (2b) - udział w etapie diecezjalnym
- Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK
Natalia Madej (1e) - udział w etapie okręgowym olimpiady
- VII Powiatowy Konkurs Ekologiczno-Informatyczny
Joanna Kobak (1e) - I miejsce
- Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Porozmawiajmy o AIDS"
Aleksandra Gonera (2c) - uzyskała tytuł laureatki za plakat ukazujący zagrożenia AIDS we współczesnym świecie
- XXIV Turniej Wiedzy o Jaśle
Aleksandra Pietraszek, Magdalena Zawadowicz i Aneta Cygan (2e) zajęły I miejsce, natomiast Jakub Wróbel, Jakub Książkiewicz i Maciej Fraczek (2e) zajęli II miejsce w finale konkursu
- Gra Miejska z okazji obchodów 650-lecia miasta Jasła
Drużyna w składzie: Zuzanna Gałuszka (2b), Joanna Zoła (2b), Tomasz Piech (2b), Jakub Prejsner (2b) oraz Patryk Szynal (2b) zajęła I miejsce
- IV Powiatowy Konkurs Recytatorski "Twórczość Agnieszki Osieckiej"
Gabriela Berkowicz (1a) - I miejsce
Wojciech Hałucha (2b) - II miejsce
Weronika Kopera (1a), Hubert Reczek (1d) - wyróżnienie
- Piłka siatkowa dziewcząt
1. miejsce - Powiatowa Licealiada
Reprezentacja: Kula Katarzyna (1c), Krąg Katarzyna (1e), Buś Patrycja (1f), Skuba Adriana (1f), Warchoł Anna (2d), Michalska Magdalena (2f), Duda Gabriela (3a), Midura Zuzanna (3d), Witusik Anna (3d),
- Piłka siatkowa chłopców
3. miejsce - Powiatowa Licealiada
Reprezentacja: Skicki Szymon (1d), Mikrut Piotr (1c), Tomasik Karol (1c), Łaba Jarosław (2b), Żółtek Dominik (2b), Źrebiec Dominik (3f), Czajka Damian (3b), Owsiak Grzegorz (3b), Wielgosz Mateusz (3b)
- Koszykówka chłopców
3. miejsce – Powiatowa Licealiada
Reprezentacja : Preisner Jakub (2b), Wojdyła Dominik (2b), Krygowski Bartosz (2b), Romankiewicz Mateusz (3d ), Nowosielski Kamil (1a), Opałka Michał (2d), Pochroń Wojciech (1b), Ciołkosz Bartłomiej (1b), Czajka Robert (1b), Byczek Grzegorz (2d)
- Koszykówka dziewcząt
1. miejsce – Powiatowa Licealiada, 3. miejsce - Rejonowa Licealiada
Reprezentacja : Wardęga Olga (1d), Misiura Aleksandra (1c), Dycha Izabela (2b), Solińska Klaudia (2b), Zoła Joanna (2b), Bugajska Paulina (2d), Duda Weronika (2d), Kaźmierczyk Aleksandra (2d), Pawłowska Anna (1d), Musiał Katarzyna (2e), Stodolak Edyta (3c), Sterkowicz Aleksandra (3e),
- Tenis stołowy - dziewczęta
1. miejsce - Powiatowa Licealiada, 1. miejsce - Rejonowa Licealiada, 4. miejsce - Finał Wojewódzki
Reprezentacja: Stodolak Edyta (3c), Jasiczek Gabriela (1c), Zawisza Anna (3b), Buś Patrycja (1f)
- Tenis stołowy - chłopcy
1. miejsce Powiatowa Licealiada, 4. miejsce Rejonowa Licealiada, 18. miejsce w województwie
Reprezentacja: Preisner Jakub (2b), Kapanowski Konrad (3c), Czajka Kamil (2c)
- Badminton – dziewczęta
9. miejsce - Półfinał Wojewódzki, 30. miejsce - Finał Wojewódzki
Reprezentacja: Klucznik Zuzanna (3a), Sterkowicz Aleksandra (3e)
- Badminton-chłopcy
5. miejsce Półfinał Wojewódzki, 17. miejsce - Finał Wojewódzki
Reprezentacja: Trznadel Dominik (3d), Płaza Bartosz (3b), Garbarz Marcin (2a)
- Pływanie – dziewczęta
Sztafeta 6x50 m: 5. miejsce - Półfinał Wojewódzki, 15. miejsce - Finał Wojewódzki
Dacyl Paulina (2a), Kaźmierczyk Aleksandra (2d), Mastej Katarzyna (2d), Sikora Zuzanna (2e), Krzyżak Katarzyna (3a), Strojek Martyna (3c)
Indywidualnie:
Sikora Zuzanna (2e) /styl dowolny/ IV m. Półfinał Wojewódzki, XIV m. Finał Wojewódzki
- Pływanie - chłopcy
Sztafeta 6x50 m: 6. miejsce - Półfinał Wojewódzki, 16. miejsce - Finał Wojewódzki
Muszański Daniel (1d), Żygłowicz Marek (1e), Michalski Wojciech (2a), Krygowski Bartosz (2b), Madej Jakub (3b), Wójcik Maciej (3e)
Indywidualnie:
Madej Jakub (3b) /st.klasyczny/ 1. miejsce - Półfinał Wojewódzki, 11. miejsce Finał Wojewódzki
Michalski Wojciech (2a) /st.klasyczny/ 3. miejsce Półfinał Wojewódzki, 14. miejsce Finał Wojewódzki
Krygowski Bartosz (2b) /st.grzbietowy/ 4. miejsce Półfinał Wojewódzki, 13. miejsce Finał Wojewódzki
- Szachy
1. miejsce Powiatowa Licealiada, 4. miejsce Rejonowa Licealiada, 19. miejsce w województwie
Reprezentacja: Kokoczka Eryk (2d), Siepietowski Artur (3b), Dubiel Aleksandra (3d), Kawałek Krzysztof (3d)
- Lekkoatletyka
Opałka Michał (2d) - 3. miejsce Powiatowe indywidualne biegi przełajowe, 71. miejsce Wojewódzkie indywidualne biegi przełajowe
- Chór SOLI DEO
Wyróżnienie na XX Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Jarosławiu ( 2015-01-17)
III miejsce w XXIV Myślenickim Festiwalu Pieśni Chóralnej – "Kolędy i Pastorałki"
- Song Contest 2014 - Konkurs Piosenki Obcojęzycznej I LO w Jaśle
W kategorii KLASA zwyciężyła II C.
W kategorii GRUPA zwyciężyła III F Slavic Girls.
W kategorii DUET zwyciężyli Gabriela Pięta i Jakub Tutro z klasy III D.
W kategorii SOLISTKA zwyciężyła Aleksandra Mistachowicz z klasy II D.
- LOVE ME TENDER - Młodzieżowy Domu Kultury w Jaśle
Judyta Jakubińska (2c) - w kategorii wiekowej "uczniowie szkół ponadgimnazjalnych" - II miejsce ex aequo
Gabriela Pięta (3d) - III miejsce
J. polski | J. angielski | J. niemiecki | J. francuski | J. łaciński | J. rosyjski | Historia | Matematyka | Fizyka | Geografia Biologia | Chemia | Informatyka | Wiedza o społeczeństwie | Religia | Inne | Sport | Artyści