Jasielski Konkurs Matematyczny

im. Hugona Steinhausa


         „Między duchem a materią pośredniczy matematyka”

 

Rok szkolny 2019/2020

 

Hugo SteinhausW sobotę 7 grudnia 2019 r. w Auli I LO odbyły się zawody finałowe XIX JKM. Rozegrano je w czterech kategoriach – odpowiednio dla uczniów klas pierwszych po szkole podstawowej, pierwszych po gimnazjum, drugich oraz trzecich szkół ponadgimnazjalnych. W zawodach rywalizowali ze sobą reprezentanci następujących szkół województwa podkarpackiego: I LO w Brzozowie, LO w Kołaczycach, I LO oraz II LO w Krośnie, LO w Lesku, LO w Ropczycach, IV LO, IX LO oraz LO Sióstr Prezentek w Rzeszowie, I LO w Sanoku, LO w Ustrzykach Dolnych oraz uczniowie szkół jasielskich: I LO, II LO oraz ZS nr 4.

 

Laureaci i wyróżnieni
Zadania

 

 

Patron konkursu - Hugo Steinhaus
Regulamin konkursu - zobacz
Wszelkie pytania należy przesyłać na adres konkurs.steinhaus@1lojaslo.pl


      

Rok szkolny 2018/2019

 

W sobotę 1 grudnia 2018 r. w Auli I LO odbyły się zawody finałowe XVIII JKM. Rozegrano je w trzech kategoriach – odpowiednio dla uczniów klas pierwszych, drugich oraz trzecich szkół ponadgimnazjalnych. W każdej z nich rywalizowali ze sobą reprezentanci następujących szkół województwa podkarpackiego: I LO w Brzozowie, I LO w Dębicy, I LO oraz II LO w Krośnie, LO w Lesku, I LO w Łańcucie, LO w Ropczycach, I LO, IV LO, IX LO oraz LO Sióstr Prezentek w Rzeszowie, I LO oraz II LO w Sanoku, SP w Szebniach oraz uczniowie szkół jasielskich: I LO oraz II LO.

 

Laureaci i wyróżnieni
Zadania


       

Rok szkolny 2017/2018

 

W sobotę 9 grudnia 2017 r. w Auli I LO odbyły się zawody finałowe XVII JKM. Rozegrano je w trzech kategoriach – odpowiednio dla uczniów klas pierwszych, drugich oraz trzecich/czwartych szkół ponadgimnazjalnych. W każdej z nich rywalizowali ze sobą reprezentanci następujących szkół województwa podkarpackiego: I LO w Brzozowie, I LO w Dębicy, I LO oraz II LO w Krośnie, LO w Lesku, I LO w Łańcucie, LO w Ropczycach, I LO, IV LO oraz LO Sióstr Prezentek w Rzeszowie, II LO w Sanoku oraz uczniowie szkół jasielskich: I LO i II LO oraz ZSB.

 

Laureaci i wyróżnieni
Zadania


Rok szkolny 2016/2017

3 marca 2016 r. w Auli I LO odbyło się podsumowanie XVI Jasielskiego Konkursu Matematycznego im. Hugona Steinhausa. Konkurs ten, rozgrywany w trzech kategoriach: dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych, organizowanych odpowiednio przez Gimnazjum nr 1, Zespół Szkół nr 4 i I Liceum Ogólnokształcące. Patronem JKM jest Hugo Steinhaus, który był nie tylko światowej sławy matematykiem, ale także niezrównanym popularyzatorem matematyki oraz mentorem kolejnych pokoleń matematyków. Był jednym z najznamienitszych jaślan, człowiekiem uczuciowo związanym z naszym miastem i absolwentem Naszej Szkoły, która w przyszłym roku obchodzić będzie 150 rocznicę powstania.

 

Uroczystość swym przybyciem uświetnili p. Ryszard Pabian - Burmistrz Miasta Jasła, p. Elwira Musiałowicz-Czech - zastępca Burmistrza, p. Andrzej Papciak - zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji Starostwa Jasielskiego, p. Kazimierz Mikrut - dyrektor Gimnazjum nr 1 oraz p. Robert Niemiec - dyrektor Zespołu Szkół nr 4. List z gratulacjami dla laureatów i ich nauczycieli oraz z podziękowaniami dla organizatorów przesłał p. Bogdan Rzońca - Poseł na Sejm RP.

 

Zaproszonych gości, wśród których byli też laureaci konkursu oraz ich nauczyciele, powitała i otworzyła „Spotkanie z matematyką” p. Barbara Wierdak-Cyboroń, dyrektor I LO. Sprawozdania z zawodów poszczególnych kategorii przedstawili p. Urszula Zoła (Gimnazjum nr 1), p. Wioletta Sepioł (ZS nr 4) i p. Tadeusz Kosiek (I LO). W konkursie brali udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych województwa podkarpackiego. Laureaci otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy, zaś ich nauczyciele – podziękowania.

 

Celem i misją konkursu jest popularyzowanie wiedzy matematycznej, więc również i tegoroczne „Spotkanie” nie mogło się odbyć bez referatów. Przedstawili je laureaci konkursu: Natalia Kuchta (Szkoła Podstawowa w Warzycach) „Figury jednobieżne”, Dominik Wójcik i Mateusz Zagórski (Gimnazjum w Siedliskach-Bogusz) „Złoty podział i ciąg Fibonacciego”, Kamil Gajewski (I LO w Jaśle) „Ciekawy sposób rozwiązywania równań” oraz Przemysław Kasprzyk (I LO w Sanoku) „Matematyka z cyklu „dorysuj”

 

Organizatorzy Konkursu dziękują władzom Miasta Jasła i Powiatu Jasielskiego za życzliwość i wsparcie finansowe.

 

Organizatorzy Spotkania z matematyką dziękują za nieocenioną pomoc pp. Bożenie Janidze, Marcie Dacie i Monice Twarduś. Dziękujemy również całej ekipie: Katarzynie i Markowi, Kacprowi, Kamilowi i Oskarowi, Kamilowi i Michałowi, Agnieszce, Julii, Kindze, Marii, Monice, Mateuszowi i Wiktorowi oraz członkom chóru Soli Deo.

 

Spotkanie z matematyką - fotogaleria

 

 • Jasielski Konkurs Matematyczny im. Hugona Steinhausa organizowany jest przez I LO w Jaśle dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego. Na zaproszenie organizatorów w konkursie tym mogą brać również udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych spoza powiatu, oraz szczególnie uzdolnieni uczniowie gimnazjum naszego powiatu.
  Głównym organizatorem i pomysłodawcą konkursu jest nauczyciel naszej szkoły p. Kazimierz Poniatowski. Konkursem tym postanowił uczcić imię wybitnego matematyka i absolwenta I LO w Jaśle - Profesora Hugona Steinhausa.
 • Patron konkursu - Hugo Steinhaus
 • Regulamin konkursu - zobacz
 • Edycja XVIII - 2018 r., zadania, laureaci
  Edycja XVII - 2017 r., zadania, laureaci
  Edycja XVI - 2016 r., zadania, laureaci
  Edycja XV - 2015 r., zadania, laureaci
  Edycja XIV - 2014 r., zadania, laureaci
  Edycja XIII - 2013 r., zadania, laureaci
  Edycja XII - 2012 r., zadania, laureaci
  Edycja XI - 2011 r., zadania, laureaci
  Edycja X - 2010 r., zadania, laureaci
  Edycja IX - 2009 r., zadania, laureaci
  Edycja VIII - 2008 r., zadania, laureaci
  Edycja VII - 2007 r., zadania, laureaci
  Edycja VI - 2006 r., zadania, laureaci
  Edycja V - 2005 r., zadania, laureaci
  Edycja IV - 2004 r., zadania, laureaci
  Edycja III - 2003 r., zadania, laureaci
  Edycja II - 2002 r., zadania, laureaci
  Edycja I - 2001 r., zadania, laureaci